GCD kopsavilkums zīmēšanai vidējā grupā “Pabeigt attēlu. Piezīmes par zīmēšanu bērnudārza vidējā grupā “Mana mīļākā rotaļlieta bērnudārzā Materiāli un aprīkojums

Zīmes

Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums vidējā grupā “Burvju zieds”

Bērnu aktivitāšu veidi:

  • spēles;
  • komunikabls;
  • produktīvs;
  • izglītība un pētniecība;
  • daiļliteratūras uztvere.

Mērķis:

  • paplašināt bērnu izpratni par krāsām;
  • pilnveidot zīmēšanas prasmes, izmantojot netradicionālus materiālus un tehnikas.

Uzdevumi:

  • nostiprināt zināšanas par ziediem;
  • izkopt vēlmi cienīt dabu ikdienā;
  • veicināt domāšanas, izziņas intereses, iztēles attīstību;
  • iemācieties zīmēt ziedu netradicionālā veidā.

Iepriekšējais darbs ar bērniem: ar bērniem apgūstot krāsu nosaukumus un mīklas.

Grupas reģistrācija:

  • ainavas, kas attēlo pļavas;
  • Plakāti, kas attēlo ziedus pēc sezonas;
  • telpaugu grupa.

1. Organizatoriskais moments

Bērni ienāk grupā un stāv aplī kopā ar skolotāju, sadevušies rokās.

Sadosimies rokās un uzsmaidīsim viens otram.
Mēs - Labi draugi, Sveiki puiši! (sveicini vārdā, pajautā, kāds ir tava drauga noskaņojums šodien).
Mēs cienām viens otru un palīdzam viens otram,
Jo kopā mēs esam draudzīga ģimene!

Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz projektora ekrānu.

Pedagogs:
Puiši, mēs saņēmām video telegrammu (ietver multfilmas “Luntika piedzīvojumi” 1. daļu)

Puiši, Luntik un Mila ir nepieciešama mūsu palīdzība Milas gleznu atjaunošanā! Atcerēsimies, kas bija uzzīmēts Milas izplūdušajā bildē? (zieds)

Tieši tā, puiši, tāpēc mēs palīdzēsim atjaunot gleznas, kurās attēloti ziedi.

Kas mums vajadzīgs šim darbam? (krāsas, papīrs, otas)

2. Mīklu minēšana

Pedagogs: Bet kā mēs varam viņiem palīdzēt, jo mums ir tikai papīrs un krāsas, bet ar ko mēs krāsosim? (jāatrod).

Puiši, paskatīsimies apkārt, varbūt atradīsim kādu pavedienu.

Bērni apskata grupas telpu un pamana uz galda pirmo pavedienu – mīklu.

Apbraukusi visus stūrus un spraugas,
Atnācu mājās no pastaigas.
Tad pēkšņi man sagribējās ēst,
Viss, kas atrodas virtuvē.
Un mamma man ielēja zupu.
Atteikties ir vienkārši stulbi.
Es viņam tā uzskrēju
Kas man uzreiz lika svīst.
Paņemšu vēl nedaudz maizes...
Lai to izdarītu, jūsu rokās ir...

Uzminiet (atbilde): Karote

Tieši tā, puiši, labi darīts! Šī ir "Karote". Bet kāpēc mums vajag karoti, mums vajag zīmēt?

Bērni domā, izsaka savus pieņēmumus, un skolotājs ved viņus pie pareizā lēmuma – ielej krāsu.

Pedagogs:

  1. Tātad jāmeklē karotes, paskatīsimies apkārt, kur tās varētu būt?
  2. Paskatīsimies, varbūt kaut kas ir mainījies mūsu grupas telpā, parādījušies kādi jauni priekšmeti vai ir nevietā?

Bērni pamana balons, kas karājas stūrī “Daba”.

Viņi saka, ka viņā kaut kas ir.

Pedagogs: Patiešām, labi, puiši, jūs pareizi pamanījāt, ka bumbas iekšpusē ir kaut kas. Bet kā mēs iegūstam saturu no tā?

Vajag to pārsprāgt ar kaut ko asu.

Pedagogs: Bet mums nav nekā asa, paskatīsimies, jo Luntiks un Mila mums atstāja balonu, tas nozīmē, ka kaut kur tuvumā ir jābūt mājienam, kā to pārsprāgt.

Blakus bumbai ir galds, uz tā ir pavediens - mīkla.

Bērni atrod pavedienu.

Saki burvju vārdus
Tikai tik tikko pamāj ar objektu:
Ziedi uzziedēs uzreiz
Starp sniega kupenām šur tur.
Vai jūs varat uzburt lietu?
Uzreiz ir piecas kūkas.
Un limonāde, un saldumi...
Nosauciet šo vienumu!

Uzminiet (atbilde): zizlis vai zizlis.

Zem papīra lapas uz galda atrodas tievi kociņi, apmēram 5 cm gari, atkarībā no bērnu skaita.

Pedagogs: Labi darīts, puiši, viņi atrisināja šo mīklu un atrada nūjas.

Viņi pārsprāga bumbu un paņem no tās izkritušās karotes (karotes atbilstoši bērnu skaitam)

Pedagogs: Bet ir tikai viena bumba, tad kāpēc Luntiks un mans mīļais atstāja mums tik daudz nūju?

Jūs varat krāsot ar nūju, nevis otu.

Pedagogs: Tieši tā, puiši, jūs varat zīmēt arī ar kociņu.

3. Fiziskās audzināšanas minūte

“Pagalmā aug saulespuķe”

Pagalmā aug saulespuķe,
No rīta viņš sniedzas pēc saules. (Bērni stāv uz vienas kājas un izstiepj rokas uz augšu.)
Viņam blakus ir otrs, līdzīgs,
Viņu velk arī saule. (Bērni stāv uz otras kājas un atkal paceļ rokas uz augšu.)

Mēs pagriežam rokturus aplī.
Netīšām nenosit savu draugu!
Dažus apļus uz priekšu
Un tad otrādi. (Taisnu roku pagriešana uz priekšu un atpakaļ.)
Mēs lieliski atpūtāmies
Un mums ir pienācis laiks apsēsties. (Bērni apsēžas.)

4. Zīmējums

Skolotājs iekļauj (prezentācija “Burvju zieds”) parāda zīmējumu paraugus/

Pedagogs: Puiši, paskatieties uz Milas zīmējumiem, kurus aizskaloja ūdens. Uz tiem ir palikušas dažas skices, kas tās ir?

Apļi.

Pedagogs: Tieši tā, puiši, tie ir četri apļi. Mums šie apļi jāaizpilda ar sarkanu krāsu. Kā mēs tās pildīsim, jo ​​mums ir tikai karotes un irbulīši?

Ar karoti.

Pedagogs: Tieši tā, puiši, labi darīts! Nu ko, sāksim!

(paraugs tiek rādīts)

Bērni aizpilda apļus ar sarkanu krāsu.

Pedagogs: Jūs paveicāt pirmo uzdevumu, labi izdarīts, tagad uzmanīgi apskatiet paraugu un ielejiet sarkanajā pilē nelielu dzeltenas krāsas pilienu.

(paraugs tiek rādīts)

Bērni ar karoti iepilina dzeltenās krāsas pilienu sarkanajos apļos.

Pedagogs: Labi padarīts! Tagad noliksim karotes malā un paņemsim irbulīšus.

(paraugs tiek rādīts)

Bērni, sekojot modelim un skolotāja norādījumiem, zīmē līnijas ar kociņu no katra apļa malas līdz centram starp apļiem.

Pievērsiet uzmanību, puiši, ko skaista puķe Vitja izrādījās, cik gludi viņš veica apļu zīmēšanu. Bet paskatieties uz Kristīnas zīmējumu, kā viņa neparasti skaisti izplatīja dzeltens sarkanā krāsā.

Kādi skaisti ziedi jums izdevās! Mila un Luntik ļoti priecāsies, ka palīdzējāt atjaunot Milas zīmējumus.

Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz projektora ekrānu.

Redzēsim, šķiet, atkal esam saņēmuši videotelegrammu!

Viņi skatās multfilmas "Luntika piedzīvojumi - paldies" fragmentu.

VI Pārdomas

Pedagogs:

  1. Kur mēs bijām, puiši? (apmeklējot Luntiku un Milu)
  2. Ko tu izdarīji? (spēlēja: minēja mīklas, uzsprāga balonu, atrada karotes, nūjas utt., zīmēja)
  3. Vai jums patika jūsu apmeklējums?
  4. Vai esat priecīgs, ka varējām palīdzēt Milai un Luntikam pabeigt Milas skices?
  5. Ko neparastu tu šodien uzzināji stundā?
  6. Vai ir interesanti zīmēt ar karoti un irbulīšiem?

Luntik un Mila atsūtīja jums vēl vienu balonu.

Balonā bērni atrod pārsteiguma dāvanu - medaļas atbilstoši bērnu skaitam “Jaunajam māksliniekam”.

Ar to mūsu nodarbība ir beigusies, paldies par uzmanību!

Nodarbības kopsavilkums vidējās zīmēšanas grupā “Apgleznotais brīnumu tornis”

Mērķis: Radīt apstākļus bērnu radošo spēju attīstībai.

Uzdevumi:

  1. Attīstīt prasmi attēlot pasaku torni.
  2. Praktizējiet zīmējuma sakārtošanu visā lapas plaknē.
  3. Attīstīt interesi par vizuālās mākslas, spēja patstāvīgi izvēlēties vizuālos medijus.
  4. Mudiniet bērnus veikt zīmējumā papildinājumus, kas bagātina tā saturu.
  5. Zīmējot attīstiet pārliecības sajūtu.

Priekšdarbi:

  • pasakas “Teremok” stāstīšana;
  • ilustrāciju apskate;
  • teātra spēle "Kas dzīvo mazajā mājā?"

Priekšmeta telpiskās vides attīstīšana:

  • multimediju projektors;
  • klēpjdators;
  • ekrāns;
  • puse ainavu papīra lapas katram bērnam;
  • krāsu zīmuļi;
  • krāsas;
  • otas;
  • suku turētāji;
  • ūdens burkas;
  • salvetes;
  • vairāki dažādu torņu attēli;
  • bērnu Peļu kostīms.

GCD kustība

Pedagogs: Kāda ir skaņa? Vai jūs dzirdat puiši? Kāds raud.

Parādās pele.

Pele: Es dzīvoju mazā mājā ar saviem draugiem. Mēs dzīvojām laimīgu, draudzīgu dzīvi, bet atnāca lācis un salauza mūsu mazo māju! Ko mums tagad darīt, kur mums tagad dzīvot?

Pedagogs:

  1. Puiši, no kādas pasakas ir šī pele?
  2. Kā mēs varam palīdzēt pelei?

Pele: Mēs vienkārši nevaram izdomāt, kāda būs mūsu mazā savrupmāja! Bērni no cita bērnudārza man zīmēja mājas (rāda), bet tie ir parasti, un mums bija brīnumaini krāsots tornis!

Pedagogs: Kāds brīnišķīgs krāsots tornis tas ir? Puiši, lai redzētu brīnišķīgo krāsoto torni, jums jādodas uz pasaku zemi! Kurš vēlas iet ar mani?

Pedagogs: Ar kādu transportu var nokļūt pasaku zemē?

Labi, iesim paklāja lidmašīnā!

Skan mūzika.

Pedagogs:
Pār laukiem, pār jūrām, pār augstiem kalniem,
Starp debesīm un zemi mēs atradīsim krāsotu torni.

Pedagogs: Puiši, mēs lidojam pāri dažādas valstis burvju pasaku zeme. Kādu valsti jūs redzat zemāk? Kādā krāsā tas ir?

(Uz ekrāna ir prezentācija: mainās dažādu krāsu toņu pasaku valstu attēli.)

Pedagogs: Nu, lūk, mēs esam. Paskatieties, puiši, cik daudz dažādu torņu šeit ir!

Skolotāja iesaka apskatīt pasaku torņus.

Kādas formas ir torņa galvenā daļa? (jumts, logi utt.) Pievērš uzmanību jumta, logu, slēģu dekorācijām.

Ienāc pasakainajās darbnīcās. Tās ir divas: vienā zīmē ar krāsām, otrā ar krāsainiem zīmuļiem. Izvēlieties savu darba vietu un sāciet strādāt.

Bērni paņēma krāsas un zīmuļus
Lieta sākas, pasaka turpinās!
Bērni dara darbu.

Pedagogs: Un tagad ir pienācis laiks atgriezties no pasaku zemes. Puiši un meitenes, apgriezieties jums un bērnudārzs atrast sevi.


Amats: zagļa priekšnieka vietnieks
Darba vieta: MDOU d/s “Thumbelina”, Balašovs
Atrašanās vieta: Balašova, Saratovas apgabals.

GCD kopsavilkums iekļaušanai vidējā grupa "Daudzkrāsaini pilieni lietus."

Mērķis: Māciet bērniem strādāt ar akvareļiem: samitrināt krāsas pirms krāsošanas, atšķaidīt ar ūdeni, lai iegūtu dažādus vienas krāsas toņus, rūpīgi noskalot otu.
Stiprināt prasmi krāsot kontūras iekšpusē; tehnika strādāt ar akvareļkrāsām “neapstrādātā veidā”.
Izkopt precizitāti un neatlaidību.
Materiāls: No albumu loksnēm izgrieztas “lāses” (pēc bērnu skaita), akvareļi, ūdens burkas, lielas otas, mitrās salvetes.
Metodiskās metodes: pārsteiguma brīdis, parauga (piliena) pārbaude, displejs, analīze.
Vārdu krājuma darbs: pavasaris, daba, jaukts, tehnika, kontūra, krāsas.
Nodarbības gaita:
Skolotāja un bērni ienāk grupā un ierauga pasakas tēlu Pilienu.
Pedagogs: Puiši, Pilīte šodien ieradās pie mums ciemos. Sveiks, Pilenīt!
Nomest: Sveiki puiši! Esmu pilienu ceļotājs, šodien pastāstīšu par sevi. Vai vēlaties klausīties?
Audzinātāja. Puiši, lai mums būtu ērtāk klausīties viesa stāstījumu, apsēdīsimies savās vietās (bērni ieņem vietas).
Piliens. Vai esat gatavs? Nu klausies... Reiz bija Piliens. Es dzīvoju Tučkas mātes mājā. Es nedzīvoju šajā mājā viena, bet ar saviem brāļiem un māsām, tiem pašiem mazajiem. Kad mākoņa mājā bija pārāk daudz pilienu, es un mana ģimene atrāvāmies no tā un aizlidojām, lai ceļotu. Mēs bijām nedaudz nobijušies, bet ļoti interesanti. "Pilen, pil, pil," sacīja lāses, mēs esam lietus, mēs radām lietu, kas līs zemē, dodam tai ūdeni un atdzīvina visu apkārt: zāli, ziedus, kokus.
Audzinātāja. Kāda interesanta pasaka, Pilenīt, jūs mums stāstījāt, vai ne? Vai vēlaties, lai mēs iemācītu jums veikt jautrus un neparastus vingrinājumus? Skaties un mācies!
Fiziskie vingrinājumi ar masāžas elementiem:
Lietus! Lietus! Mums jādodas mājās

(sita plaukstas uz muguras)
Pērkons! Pērkons! Tāpat kā lielgabaliem, arī vardēm šodien svētki.
(pumpējot dūres)
Esiet sveicināti! Esiet sveicināti! Līst krusa, visi sēž zem jumtiem
(piesit ar pirkstiem).
Tikai mans brālis ir peļķē, ķerot zivis mūsu vakariņām.
(glaudīt muguru ar plaukstām).
Bērni ieņem vietas.
Piliens. Kāds brīnišķīgs lādētājs. Puiši, man ļoti patīk jūs apciemot, bet es aizlidoju pie jums, taču es gribu lūgt jūs uzzīmēt manas māsas un brāļus. Vai tu man palīdzēsi?
Audzinātāja. Puiši, vai mēs varam palīdzēt savam jaunajam draugam? Tad sāksim. Tagad mēs zīmēsim lietus lāses, izmantojot tehniku, ko sauc par “neapstrādātu”. Cik daudzi no jums atceras, kāpēc šo tehniku ​​tā sauc? (Bērnu atbildes). Tieši tā, pirms darba uzsākšanas mēs visu pilienu samitrināsim ar ūdeni. Skolotājs demonstrē, kā uzgleznot pilīti, pavadot darbību ar stāstu (fonā skan maiga mūzika "Sounds of Nature"): “Mammākonim tagad ir daudz pilienu, tās ir piepildītas ar ūdeni (Es iezīmēju pilieniņa kontūru zilā krāsā) un metās zemē. Pilīte nokrita uz spilgti sarkana zieda un daļa no tā kļuva sarkana. Lietus apstājās, iznāca saule un sniedza savu silto staru līdz mūsu lāsītei (vidus nokrāsots dzeltenā krāsā).
(Bērni, zīmējot, redz, kā krāsas sajaucas savā starpā).
Audzinātāja, Un lai mūsu pilieni ātrāk izžūtu, sauksim sauli, puiši.
Fizminutka:
Saule, saule (viņi staigā pa apli, sadevušies rokās)
Zelta dibens -
Dedzini, skaidri dedzini
Lai tas neizdziest.
Dārzā skrēja strauts (tie skrien pa apli)
Ir ieradušies simts roķi (“lido” aplī)
Un sniega kupenas kūst, kūst, (lēnām tupus)
Un ziedi aug (stiepjas uz pirkstgaliem, rokas uz augšu).
Audzinātāja(pakar gatavos pilienus uz mākoņa). Nu lāsītes ir gatavas atkal nokrist zemē kā pavasara lietus. Vai jūs, puiši, atceraties, kā mēs zīmējām tauriņus un mārītes? Parādiet tos mūsu viesiem. Kurš var pastāstīt, kā mēs krāsojām tauriņus? (monotipa metode). Kā ar mārītēm? (ar vates tamponiem). Iesaku tagad iestādīt tos mūsu pavasara pļavā, lai arī viņi izbauda silto pavasara lietu.
Piliens. Puiši, liels paldies, ka uzzīmējāt man manas māsas un brāļus, jo man viņu tik ļoti pietrūka. Un tagad es atvados no jums. Uz redzēšanos draugi!
Nodarbības kopsavilkums:
Pedagogs: Kas ieradās pie mums ciemos? Kādas krāsas izmantojām, krāsojot pilienus? Kādu metodi izmantoji krāsošanai? Vai jums patika šī aktivitāte? Kāpēc?
Foto nodarbībai




Izglītības pasākumu kopsavilkums ar netradicionālām zīmēšanas tehnikām bērnudārza “Sveiciens tētim” vidējā grupā saskaņā ar federālo valsts izglītības standartu.

Mērķis: iemācīt bērniem zīmēt svētku salūtu netradicionāla tehnoloģija zobu birstes.
Uzdevumi:
Izglītības:
iepazīstināt skolēnus ar netradicionālo zīmēšanas tehniku ​​ar zobu birstēm;
sniegt priekšstatu par gaidāmajiem svētkiem;
Izglītības:
attīstīt izziņas interesi, spēju novērot un izmantot savus novērojumus praktiskajā darbībā.
veicināt attīstību smalkās motorikas rokas;
nostiprināt zīmēšanas prasmes;
attīstīties Radošās prasmes bērniem.
Izglītības:
audzināt skolēnos neatlaidību, uzmanību, precizitāti un neatlaidību savu mērķu sasniegšanā;

Mīlestība pret dzimteni, savu valsti.
Materiāli un aprīkojums:
Violetas albumu lapas, dažādu krāsu guaša, zobu birstes, salvetes, ūdens burkas; slaidi ar uguņošanas ierīcēm; mūzika spēlētājs.
Priekšdarbs: saruna par svētku tēmu “Tēvzemes aizstāvja diena”. Skatos karavīru attēlus un salūtu. Organizācijas laiks:
Bērni sēž puslokā uz krēsliem. Skolotājs lasa dzejoli:
Milzīgā kolonnā aiz vada, vads,
Pulks veic manevrus pa ielu.
Armija soļo skaisti.
Kalts pasūtījums.
Brīnišķīgi kļūt.
Šautenes bajonetes mirdz saulē,
Kustības vienotas, soļi plati.-
Un ikviens labprāt uzmestu savu skatienu
Uz krievu karavīru sejām un soļiem. (A. Bezimenskis)
-Puiši, par ko ir šis pants? (par karavīriem).
-Jā, tā ir taisnība par karavīriem, bet kas zina, kas ir karavīri? (bērnu atbilde)
-Tieši tā, karavīrs ir cilvēks, kurš dienē armijā un aizsargā savu dzimteni no kara. Puiši, vai jūsu tēvi un vectēvi dienēja armijā? Redziet, katra tēvs un vectēvs ir karavīri, aizstāvji. Kurš var man pateikt, kādi svētki drīz būs? (23. februāris “Tēvzemes aizstāvja diena”)
-Tieši tā, kuru mēs apsveiksim šajā dienā un kāpēc? (bērnu atbildes). Labi darīts, mēs apsveiksim savus tēvus un vectēvus ar varonīgu mūsu Dzimtenes aizstāvēšanu.
Šodien aicinu uzzīmēt svētku salūtu par godu mūsu aizstāvjiem. Kurš var man pateikt, kas ir uguņošana? (bērnu atbildes). Tieši tā, uguņošana ir daudz, daudz krāsainu gaismu naksnīgajās debesīs. (rāda slaidus ar uguņošanu). Uguņošana ir ļoti skaista un svinīga. Skanot mūzikai, ejam pie galdiņiem un ieņemsim vietas. (bērni maršē mūzikas pavadībā).
Galvenā daļa:
Paskaties uz savu darba vietu, pastāsti ko tu redzi? (bērnu atbildes).
Jā, katram no jums ir violets palags, guaša, ūdens burciņa, bet nav birstītes, bet gan zobu birste. Kurš var man pateikt, kāpēc mums ir vajadzīgas zobu birstes? (bērnu atbilde). Jā, tīrīt zobus, bet mēs tagad netīrīsim zobus. Šodien es jums parādīšu, kā skaisti un neparasti zīmēt ar zobu suku. (Skolotājs demonstrē, kā lietot otu netradicionālā zīmēšanas tehnikā, izrunājot katru darbību).
Un tagad, puiši, katrs no jums izvēlēsies svētku uguņošanas krāsu, kas jums patīk, un ķersimies pie darba. (Skolotājs palīdz bērniem, kuriem ir grūti izpildīt, katra bērna sniegumu vērtē pozitīvi).
Beigu daļa:
Un tā, puiši, jūs un es esam pabeiguši zīmēt savu uguņošanu, tagad katrs no jums paņem savu zīmējumu un ejam pie atsevišķa galda un saliksim visus zīmējumus kopā un redzēsim, cik liels, spilgts un skaists ir salūts. Vai jums patīk mūsu uguņošana? Vai, jūsuprāt, mūsu dāvana patiks tētiem un vectēviem? (Bērnu pašcieņa).
Domāju, ka mūsu dāvana ļoti patiks mūsu aizsargiem. Paldies, puiši, jūs esat lieliski.

Kaļinovska Jeļena

GCD kopsavilkums zīmēšanai vidējā grupā par tēmu« Sēnes»

Mērķi:

Izraisīt bērnos interesi par sēņu zīmēšana

Turpiniet mācīt bērniem pareizi turēt roku, nesasprindzinot muskuļus un nesaspiežot pirkstus pārāk cieši;

Turpiniet mācīties, kā krāsot otu: uzmanīgi iemērciet to ar visām pūkām krāsas burkā, noņemiet lieko krāsu no burkas malas, viegli pieskaroties pūkai; Pirms citas krāsas uzņemšanas labi izskalojiet otu.

Māciet bērniem sajaukt krāsas, lai iegūtu vēlamo toni.

Izglītības mērķi:

Iemācieties aplūkot daļas sēnes, krāsa;

Stiprināt bērnu zināšanas par to, ko ēst sēnesēdams un neēdams. Iepazīstiniet ar vienu no neēdamajiem sēnes - mušmire

Stiprināt zināšanas par krāsu un formu.

Mācīt bērnus zīmēt sēnes izmantojot ovālas formas, kas iegūtas no taisnstūra formām

Izglītības uzdevumi:

Attīstīt interesi par zīmējums.

Attīstīt neatkarību.

Attīstīt spēju klausīties un sekot skolotāja demonstrējumam

rūpīgi strādājiet ar suku.

Izkopt mīlestību pret dzīvniekiem.

Attīstības uzdevumi:

Attīstīt bērnos interesi par vizuālo mākslu.

Attīstīt neatkarību, estētiskās jūtas un emocijas.

Attīstīt bērnos redzējumu par māksliniecisko tēlu un dizainu, izmantojot krāsu shēmu.

Materiāli un aprīkojums:

Vienkārši zīmuļi, dzēšgumijas, akvareļi, otas, vates tamponi, albumu lapas, ūdens burkas, attēli sēnes.

Nodarbības gaita:

Audzinātāja: Puiši, šodien pie mums ciemos ieradās neparasts viesis - ezis Semjons. Bet nez kāpēc viņš ir bēdīgs! Semjon, kāpēc tu esi sarūgtināts?

Ezītis: Puiši, fakts ir tāds, ka šogad pirmo reizi ļāvu saviem ežiem iet mežā savākties sēnes, bet viņi cēla uz saviem ērkšķiem ne tikai ēdamus sēnes, bet arī indīgs. Saka, ka indīgās ir tik skaistas...

Audzinātāja: Puiši, vai jūs to zināt sēnes Vai ir ne tikai ēdami, bet arī indīgi?

Bērni: Jā!

Audzinātāja: Apskatīsim dažādus attēlus sēnes un uzzini, kā tās sauc un vai tās ir iespējams ēst.

Skolotājs rāda attēlus sēnes, norādot katra nosaukumu un to, vai šis ir piemērots sēne pārtikai.

Kad tiek parādīts attēls mušmire:

Ezītis: Tieši to mani eži atnesa lielāko daļu mušmires! Nu kā var likt atcerēties, ka mušmires ir neēdamas!

Audzinātāja: Puiši, vai mēs varam palīdzēt Semjonam? Dārgais Semjon, pastāsti saviem ežiem šo dzejoli par to sēne:

Mušu agare, mušmire,

Neprasi man to ņemt līdzi!

Atcerieties mūsu vienošanos -

Tu esi skaista, bet sveša.

Un arī indīgs

Tāpēc nedari savu cepuri sarkanu!

Pat lietus mazgāts,

Tu nekļūsi bālāka.

Ezītis: Pantiņš ir lielisks, bet es gribu, lai viņi to noteikti atceras!

Audzinātāja: Puiši, man ir ideja! Puiši, zīmēsim mušmires, un ezis Semjons izkārs mūsu zīmējumus pa mežu. Mūsu zīmējumi būs labs atgādinājums ezīšiem, kas ir mušmires sēne Tas ir indīgs, un to nevajadzētu lietot!

Apskatīsim mušmirei tuvāk. Tā kāja ir pelēka, cepure sarkana ar baltiem punktiem. Nu ko, sāksim!

Bērni sēž pie galdiem.

Audzinātāja: Skatieties, puiši, kāju sēne izskatās kā ovāls. Ir iespējams ovāls zīmē šādi: vispirms zīmējam ar vienkāršu zīmuli taisnstūri, pēc tam noapaļojiet stūrus un izdzēsiet pārpalikumu ar dzēšgumiju. Cepure izskatās kā trīsstūris. Vispirms uzzīmējiet trīsstūri, noapaļojiet galus un ar dzēšgumiju izdzēsiet lieko.

Tagad izkrāsosim mušmires. Lai kājai iegūtu pelēku krāsu, jāsajauc melnbaltās krāsas. Cepuri nokrāsojam sarkanā krāsā.

Tikmēr mūsu sēnes žūst, pieņemsim uzspēlējam:

Viens divi trīs četri pieci!

Mēs būsim meklēt sēnes.

Pirmkārt sēne - baravikas,

Iekāp grozā!

Baravikas stāv

Uz augstas kājas.

Baravikas atrasts

Tieši zem bērza.

Un eļļotājs slēpjas, tik viņš ir spītīgs!

(Bērni pārmaiņus masē pirkstus)

Lieliski! Tagad zīmēsim baltus punktus uz mušmires cepurītes. Paņemiet rokās vates tamponus, iemērciet tos baltā krāsā un uzlieciet punktus uz cepures.

Tagad piezvanīsim Semjonam un parādīsim viņam savus darbus!

Ezītis: Puiši, jūs esat tik lieliski! Tagad mani eži noteikti atcerēsies to mušmirei sēnes taču ir skaistas, bet indīgs!

Lūk, ko mēs darām izrādijās:

Publikācijas par šo tēmu:

Izglītības pasākumu kopsavilkums vidējās grupas bērniem par tēmu: “Sēņošana mežā”. Mērķis: sēņu iepazīšana. Mērķi: Izglītība: Paplašināt zināšanas.

GCD kopsavilkums par modelēšanu vidējai grupai “Sēnes” GCD kopsavilkums Vecuma grupa: vidēji Izglītības joma: Mākslinieciskā un estētiskā attīstība Modelēšana Tēma: “Sēnes” Mērķi: Izglītojoši:.

Piezīmes par zīmēšanu vidējā grupā par tēmu: “Sniega meitene” Mērķis: attīstīt mākslinieciskās spējas zīmēšanas procesā. Uzdevumi:.

GCD kopsavilkums zīmēšanai vidējā grupā "Salute" Piezīmes par zīmēšanu vidējā grupā "Salute" Pedagogs: Sazonova N. N. MBDOU bērnudārzs Nr.401 Programmas saturs. Iepazīstināt.

GCD kopsavilkums vidējā zīmēšanas grupā “Ezis”“Ezītis - bez galvas, bez kājām” Mērķis: iepazīstināt bērnus ar zīmēšanas tehniku ​​– apdruku ar saburzītu papīru Mērķi: 1. Izglītojoši: veidot.

Vitālijs Sorokina GCD kopsavilkums vidējā grupā in kognitīvā attīstība par tēmu "Rudens dāvanas. Sēnes" Mērķis: paplašināt bērnu izpratni.