gadā ekoloģijas nodarbības vidējā grupa
Mērķis: sniegt bērniem izpratni par istabas augu nozīmi, to tīrību, pareizu laistīšanu un rūpīgu kopšanu.
Materiāli nodarbībai:
Trīs augi - ar sausu augsni, ar putekļainām un tīrām lapām, 4-5 augi ar vienkāršiem nosaukumiem un atšķirīgi pēc izskata; leka ar ūdeni, lāpstiņu, 2 lupatas un ūdens vannu.
Nodarbības gaita:
I. Bērni uz krēsliem puslokā, uz galda vidū - 3 augi - ar sausu augsni; ar tīrām un putekļainām lapām.
Pedagogs: “Puiši, paskatieties, kas ir uz mūsu palodzēm? (istabas augi).
Kā tev šķiet, kam tie paredzēti? (bērnu atbildes).
Tieši tā, Ņikita, par skaistumu.
Tas ir skaisti un mājīgi ar augiem.
Un priekš kam vēl? (Ja bērniem ir grūti viņiem palīdzēt).
Puiši, augi arī attīra gaisu.
Mēs elpojam caur degunu, bet ko dara augi, padomājiet par to? (lapas).
Ko jūs domājat, lai augi attīrītu mūsu gaisu un priecētu mūs ar skaistumu, kas viņiem jādara? (pieskatiet viņiem). Pa labi. Tagad mēs mēģināsim izdomāt, kā rūpēties par augiem.
II. Paskaties, uz galda ir augi.
Kāda augsne ir šajā podā? (sauss)
Kāpēc tas ir sauss? (ilgu laiku nav laistīts).
Pareizi, sen zeme nav laistīta, un paskaties, kā puķe nožuvusi. Mums viņam pēc iespējas ātrāk jāpabaro ar ūdeni. (ūdens no lejkannas).
Un, lai augsne ilgstoši paliktu mitra, tā ir jāatbrīvo ar lāpstiņu. Skatieties puiši, tagad zeme ir kļuvusi vēl skaistāka. Pagaidām noliksim to malā un paskatīsimies, kas ar to notiks vēlāk.
Tagad apskatiet šos 2 augus, to lapas. Kādas lapas ir šim augam? (bērnu atbildes, un vissvarīgākais ir “tīrs”). Tīri, protams, pat spīd. Un spathiphyllum, šķiet, priecājas, dzirkstošs saulē. Kādas lapas ir šim augam Amarillisam? (putekļains). Jā, diemžēl, amariļa lapas ir putekļainas, nespodras un viņš ir bēdīgs, sūdzoties mums, ka viņš ir bēdīgs un smags no putekļiem. Kā jūs domājat, kurš augs elpo vieglāk - Spathiphyllum ar tīrām lapām vai Amarillis ar putekļainām? (ar tīriem). Protams, Spathiphyllum, jo tai ir tīras lapas, vai ne. Tātad, kas Amarilisam jādara, lai viņam būtu vieglāk un jautrāk elpot? (noslaukiet lapas). Labi! Noslauksim tos. Lai to izdarītu, jums ir jāņem maza drāniņa, jāsamitrināta un nedaudz jāizspiež, paņemiet lapu plaukstā un uzmanīgi noslaukiet to ar audumu, turot to ar plaukstu visā lapas garumā, pārvietojot to , neaizmirstot izskalot drānu. Kā šis! (izrāde). Kurš vēlas izmēģināt? (zvaniet vairākiem pāriem pēc kārtas, paskaidrojot un palīdzot bērniem rūpīgi noslaucīt lapas, lai tās nesabojātu). Labi darīts, tagad gan Spathiphyllum, gan Amaryllis ir skaisti, tīri un spīdīgi, viņiem būs viegli elpot.
Šodien mēs uzzinājām, kā rūpēties istabas augi. Kurš var nosaukt, ko mēs šodien darījām, lai augi justos labi un mierīgi? (laicīgi laistiet, noslaukiet putekļus no lapām, atraisiet zemi).
Fiziskās audzināšanas minūte
Zālājā, virs kumelītes
Vabole lidoja krāsainā kreklā -
"Džu- ju-ju, zhu-zhu-zhu,
Esmu draugos ar kumelītēm.
Es klusi šūpojos vējā,
Es liecos zemu un zemu. ”
III. D/i “Uzmini, kurš augs ir pazudis? »
Uz galda ir 4 augi: vijolīte, amarillis, begonija, datums. Atcerieties kopā ar bērniem, kā viņus sauc. Kad bērni aizver acis, noņemiet vienu augu. Kad viņi to atver, jautājiet, kurš augs ir pazudis (5 reizes). “Labi, puiši, jūs bijāt uzmanīgi un uzreiz redzējāt, kāds augsEs to noņēmu." Nodarbības beigās nostipriniet šo augu nosaukumus.
Vidējās grupas integrētās nodarbības kopsavilkums vides izglītība bērniem
Ciemošanās pie ūdens burves.
Vidējā grupa.
Mērķis:
dot bērniem elementāri priekšstati par ūdens ciklu dabā.
Uzdevumi.
Izglītojoši:
- nostiprināt bērnu zināšanas par ūdens priekšrocībām visai dzīvībai uz zemes,
- iepazīstināt ar ūdens ciklu dabā,
Izglītojoši:
- attīstīt zinātkāri, novērošanu, loģiskā domāšana, runa,
— attīstīt iemaņas eksperimentu veikšanā, ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus,
Izglītojoši:
- attīstīt spēju strādāt komandā,
— audzināt rūpīgu attieksmi pret ūdeni.
Priekšdarbi.
Dažādu ūdens stāvokļu novērojumi, mīklu minēšana par dabas parādībām, daiļliteratūras lasīšana, bērnu darbu izstāžu organizēšana par nodarbības tēmu, zemeslodes iepazīšana, prezentācijas “Ūdens attīrīšana” rādīšana u.c.
Aprīkojums: aploksne ar uzdevumiem, eksperimenta veikšanai, katram bērnam divas glāzes, papīra piltuve, vates gabaliņš, aktīvā ogle, netīrs ūdens, Ūdens balss audio ieraksts, ūdens skaņa, multimediju projektors.
Nodarbības gaita:
Un viņi sveic viesus.
Pedagogs: Šodien mēs dosimies ciemos, un kuru jūs uzzināsiet, ja uzminēsit mīklu:
Tas var būt dzīvs vai miris,
Gan šķidrs, gan ļoti ciets.
Tas var slēpties debesīs,
Un paslēpies zemes dzīlēs,
Un iztvaiko mūsu acu priekšā,
Un tad atkal parādās. (Ūdens)
Pedagogs: Jā, tas ir ūdens. Šodien mēs dosimies uz valstību, kurā dzīvo Ūdens burve. Ūdens mūs ieskauj visur.
- Kur mēs varam atrast ūdeni?
-Kam vajadzīgs ūdens?
-Kam vajadzīgs ūdens?
Pedagogs: Visām dzīvajām būtnēm ir nepieciešams ūdens. Bez ūdens nav dzīvības uz zemes.
Un tā mēs devāmies ceļā. Aizveram acis, un maģiskas skaņas mūs aizvedīs ūdens valstībā. (Mūzika un jūras skaņas).
Atver acis. Te nu mēs esam. (Uz jūras trokšņa fona atskan Ūdensburves balss).
Lai glābtu savus iedzīvotājus no iznīcības, noorganizēju ūdens draugu klubiņu. Esmu pārliecināts, ka arī jūs varat kļūt par maniem draugiem, bet ar nosacījumu, ka pabeigsiet manus uzdevumus. Jūs tos atradīsit zilā aploksnē. Uz drīzu redzēšanos.
Pedagogs: Vai vēlaties draudzēties ar ūdeni? Tad atvērsim aploksni. (Atvērts). Lai kļūtu par Ūdens draugiem, mums ir jāizpilda trīs uzdevumi.
Uzdevums Nr.1.
Jums ir jāatbild uz jautājumiem:
-Kas notiek ar ūdeni ļoti karstā laikā?
-Kur ceļas tvaiki?
-Kas palīdz ūdenim iztvaikot?
-Kā parādās peļķes?
- No kurienes nāk lietus?
Puiši, paskatieties, kas notiek (ūdens cikla diagrammas slaids).
Saule ar saviem karstajiem stariem silda ūdeni peļķē un ūdens pārvēršas tvaikā.
Tvaiks paceļas mākonī.
Pacēlās vējš, mūsu mākonis lidoja pāri debesīm un lija. Uz zemes parādījās liela peļķe. Pēc lietus atkal iznāca saule un ūdens no peļķes sāka iztvaikot.
Mūsu ūdens visu laiku iet pa apli. Tas iet uz augšu un tad iet uz leju. Šo parādību sauc par "ūdens ciklu dabā".
Lai to labāk atcerētos, tagad spēlēsim spēli ar nosaukumu “Ūdens cikls”.
Dinamiskā pauze “Ūdens cikls”.
Uzdevums Nr.2.
Eksperimenta “Ūdens attīrīšana” veikšana
Pedagogs: – Ko cilvēki dara, lai upēs neiekļūtu netīrs ūdens? (Tās ir attīrīšanas stacijas).
– Kā mēs varam attīrīt ūdeni?
Tas ir netīrs ūdens. Kas jādara, lai tas būtu tīrs?
Bērni runā.
Pedagogs: Ūdens burvei ir eksperimentāla laboratorija, iesim tur.
Bērni iet pie galdiem un veic ūdens attīrīšanas eksperimentu. (Skan mūzika).
Uzdevums Nr.3.
Uzmini mīklas.
Pedagogs: Ūdens var uzņemt dažādas formas. Tas ir vai nu lietus, vai sniegs, vai mīksts mākonis. Bērni risina mīklas par dažādām ūdens pārvērtībām. Ja bērni uzminēja pareizi, slaidā parādās atbildes attēls.
Pedagogs: Labi darīts! Tātad mēs paveicām visus uzdevumus.
Puiši, drīz būs Ūdens diena, un sveicam Burvi Ūdeni svētkos un izrotāsim viņai apsveikuma kartīti.
Bērni stāv ap galdu, kur tas atrodas liela pastkarte. No gatavajiem elementiem tiek izveidots raksts un ielīmēts uz papīra.
Gatava pastkarte novietots redzamā vietā.
Atskan Ūdens balss: Labi darīts, puiši! Paldies. Jūs izturējāt visus pārbaudījumus ar godu. Es priecājos pieņemt jūs savu draugu rindās, un šeit ir atlīdzība par jūsu darbu. Atskan ūdens skaņa un “krastā” parādās dāvana - paplāte ar “Ūdens drauga” medaļām un kausiem. Bērni uzliek medaļas un tiek cienāti ar gardu ūdeni.
Skanot burvju mūzikas skaņām, bērni atgriežas dārzā.
Audzinātāja: - Kur mēs bijām? (Ūdens burvju valstībā).
- Kā sauc fenomenu, ar kuru mēs šodien satikāmies? (Ūdens cikls dabā).
- Kam patika nodarbe, ielieciet puķi vāzē, bet kam nepatika, atstājiet uz paplātes.
Tieši tik liels un skaists pušķis mums izdevās. Liels paldies par jūsu darbu.
Bērni atvadās no ciemiņiem un dodas pastaigā.
Vārds:
Amats: pirmās kvalifikācijas kategorijas skolotājs
Darba vieta: MK Pirmsskolas izglītības iestāde OV DS Nr.1 “Firefly” ar prioritāru pasākumu īstenošanu bērnu attīstībai izziņas un runas jomā
Atrašanās vieta: Oparino ciems, Oparinsky rajons, Kirovas apgabals
Ekoloģijas nodarbība vidējā grupā “Kas ko valkā?” didaktikā
darbības metodes sistēma “Skola 2000...” (ar modelēšanas elementiem)
Pirmsskolas izglītības iestāde Nr.000 Ļipecka
1) veidot bērnos priekšstatu par dzīvnieku, putnu, zivju “apģērbu”;
2) attīstīt patstāvīgas grūtības pārvarēšanas pieredzi skolotāja vadībā, nostiprināt spēju pārvarēt grūtības, “jautājot kādam, kas zina”;
3) nostiprināt spēju sistematizēt dzīvniekus pēc ķermeņa seguma;
4) mācīt bērniem klasificēt apģērba gabalus;
5) attīstīt modeļu lietošanas prasmi;
6) ieaudzināt interesi par dzīvniekiem, putniem, zivīm;
7) trenēt garīgo operāciju analīzi, salīdzināšanu un vispārināšanu, attīstīt uzmanību, atmiņu, runu, fantāziju, iztēli, radošās spējas.
Materiāli nodarbībai:
Demonstrācija: lāča, vāveres, zaķa, vārnas mīkstās vai gumijas rotaļlietas; dzīvnieku, putnu, zivju, abinieku attēli; trīs “burvju” kastes ar dzīvnieku kažokādām, putnu spalvām un zivju zvīņām.
Izdales materiāls: maketu kartītes (katrai personai), kas attēlo dzīvnieku, putnu, zivju ķermeņa apvalku.
Nodarbības gaita:
1. Ievads spēles situācijā
Didaktiskie mērķi: motivēt bērnus iesaistīties spēļu aktivitātēs.
Kāds tagad ir gada laiks? (bērnu atbildes)
Vēls rudens jau beidzies; Pagājušajā nedēļā mēs vērojām pirmo sniegu. Ziema sāk ienākt pati par sevi.
Kad jūs gājāt uz bērnudārzu, jums bija ļoti auksti? (dažādas atbildes)
Kāpēc tu nesasalsi, kas tevi sasildīja? (bērnu atbildes)
Kā vienā vārdā nosaukt visu, kas silda cilvēku? (audums)
Skolotāja stāsta bērniem, ka Danno iegāja ziemas mežā, tur nevienu neatrada un ļoti uztraucas par to, kā dzīvnieki un putni pārdzīvos ziemu, jo cilvēkus aukstumā silda drēbes, un dzīvnieki nevar nopirkt sev drēbes. mežs. Kas viņiem jādara?
Skolotāja aicina bērnus palīdzēt Dunno izprast pašreizējo situāciju.
Es aicinu jūs uz mežu. Bērni rindā seko skolotājam, izbrauc cauri grupai un apsēžas uz paklāja.
2. Zināšanu papildināšana.
Didaktiskie mērķi: aktualizēt bērnu priekšstatus, ka visiem dzīvniekiem nepieciešams “apģērbs”.
Tagad es jums pastāstīšu interesants stāsts kas notika vasarā mežā. Dzīvnieki pulcējās izcirtumā un sāka sūdzēties par karstumu un karstumu. Vārna uz zara tos dzirdēja un iesmējās: "Novelciet kažokus, tad jums nebūs pārāk karsti." (Stāsta laikā uz galda novietojiet lāča, vāveres, zaķa, vārnas rotaļlietas).
Puiši, kā jūs domājat, dzīvnieki izģērbsies vai nē? Kāpēc? (Bērnu atbildes).
Jūs tā domājat, bet ieklausīsimies, ko dzīvnieki patiesībā atbildēja vārnai:
Pirmā runāja vāvere: "Es nevaru novilkt kažoku - tas mani izglābj no ērkšķainajiem priežu zariem." Lācis teica: "Un mans kažoks palīdz aizsargāties pret odiem un punduriem aveņu laukā." Zaķis arī teica: "Bet mans pelēkais kažociņš uz zemes nav redzams, mednieks mani nepamana."
Neviens negribēja vilkt nost kažoku - viņiem to ļoti vajag, tas viņus pasargā.
Bet vasara ir paskrējusi, rudens ir pagājis, un ziema ir atnākusi. Tikai tagad dzīvnieki valkā kažokus un negrib tos vilkt nost.
Puiši, padomājiet, kāpēc? (Bērnu atbildes)
Vai kažoki ir vienādi vai tie ir mainījušies? (Bērnu atbildes)
Dzīvniekiem ļoti vajag kažokus. Vasarā tie nebija īpaši silti, bet ziemā kļuva siltāki; vasarā tie nebija īpaši biezi, bet ziemā tie kļuva biezāki; Vasarā tie bija pūkaini, bet ziemā tie bija vēl pūkaini.
Spēle "Pārvērtības":
Didaktiskie uzdevumi: organizēt atpūta bērni, attīstīt fantāziju un iztēli.
Puiši, vai vēlaties pārvērsties par dzīvniekiem? (Bērnu atbildes) Tad spēlēsim. (Bērni stāv aplī, atdarina dzīvnieku, putnu, zivju kustības un balsis: lācis, zaķis, zvirbulis, zoss, gailis, zivis utt.)
3. Grūtības spēles situācijā.
Didaktiskie uzdevumi: izveidot motivējošu situāciju priekšstatu veidošanai par dzīvnieku, putnu un zivju ķermeņa segumiem; skolotāja vadībā veidot pieredzi, kā fiksēt grūtības un izprast tās cēloni.
Skolotāja aicina bērnus nākt pie galda, uz kura atrodas trīs “burvju” kastes, un saka, ka šajās kastēs ir dzīvnieku “drēbes”.
Uzminēsim, kas atrodas pirmajā lodziņā. (Ja ir grūtības, parāda dažu dzīvnieku attēlus). Bērni uzmin, ka tā ir kažokāda. Mēs atveram kastīti, pārbaudām kažokādu un jūtam to.
Kādi kažoki ir dzīvniekiem? (Mīksts, silts, biezs utt.)
Kādas citas "drēbes" varētu būt otrajā kastē? (Ja ir grūtības, parāda putna attēlu)
Ar ko ir klāts putna ķermenis? (Ar spalvām) Atver kastīti un paskaties uz spalvām.
Jā, puiši, putniem ķermenis ir klāts ar spalvām, kas pasargā no aukstuma un vēja.
Mums joprojām ir palikusi vēl viena "burvju" kaste. Kādas “drēbes”, jūsuprāt, šeit varētu guļ? (Bērnu minējumi)
Atveram un paskatīsimies.
Mēs atveram kastīti, pārbaudām saturu un izmēģinām to pieskaroties. Rodas grūtības. Skolotāja iesaka doties uz blakus galdu, uz kura ir attēli, kuros attēloti dzīvnieki ar dažādiem ķermeņa segumiem (zilonis, žirafe, mežacūka, lauva u.c.), putni (pingvīns, strauss u.c.), cilvēki, jūras dzīvnieki un zivis.
Izvēlieties to, kas, jūsuprāt, pieder pie kastē guļošajiem “drēbēm”. (Bērni izdara dažādas izvēles)
Vai mēs varējām precīzi noteikt, kam šīs "drēbes" pieder? Kāpēc? (Mēs nezinām droši.)
Ko darīt, ja kaut ko nezināt? (Pajautā kādam, kas zina).
Kam tu šobrīd vari jautāt?
4. Jaunu zināšanu atklāšana.
Didaktiskie mērķi: radīt patstāvīgas jaunu zināšanu atklāšanas pieredzi un emocionālu atklāšanas prieka pieredzi; apmācīt garīgo darbību analīzi, vispārināšanu, loģisko domāšanu, iniciatīvu.
Skolotāja uzslavē bērnus, kuri pareizi formulēja jautājumu, un saka, ka šīs “drēbes” pieder zivīm.
Redzēsim vēlreiz, kurš to atrada pareizais risinājums. Labi darīts, jūs palīdzējāt mums atrast atbildi.
Kā sauc šo "apģērbu"? Skolotājs uzklausa bērnu versijas, radot labas gribas atmosfēru. Ja ir bērni, kas nosauc vārdu “svari”, skolotāja viņus uzslavē.
Jā, puiši, zivju ķermenis ir klāts ar zvīņām.
Vai zivs ķermenis var būt klāts ar matiem vai spalvām? (Nē, kāpēc? (Bērnu atbildes)
Zivis dzīvo ūdenī, bet kažoks vai spalvas ūdenī samirks un zivis nespēs peldēt.
Jā, visām dzīvajām būtnēm, tāpat kā cilvēkiem, ir nepieciešams apģērbs. Teiksim vēlreiz, kurš ko valkā. Skolotāja secina: dzīvnieku ķermeni klāj apmatojums, putnu ķermeni klāj spalvas, zivju ķermeni klāj zvīņas.
5. Jaunu lietu iekļaušana zināšanu sistēmā.
Didaktiskie mērķi: nostiprināt spēju pareizi atpazīt dzīvnieku, putnu, zivju ķermeņa apvalkus; trenēt garīgo operāciju analīzi, salīdzināšanu un vispārināšanu, attīstīt uzmanību.
Spēle "Parādi pareizi." (izmantojot diagrammas — modeļus)
Bērni pulcējas pie galdiem. Katras personas priekšā ir trīs kārtis: vienā ir spalva, otrā - vilna, bet trešajā - svari. Skolotājs rāda putnu, zivju vai dzīvnieku attēlus, bērniem jāpaņem pareizā kartīte.
Labi, puiši, jūs visi tikāt galā ar uzdevumu. Visi dzīvnieki, putni un zivis pateicas, ka izvēlējāties viņiem piemērotu apģērbu.
6. Nodarbības kopsavilkums.
Didaktiskie uzdevumi: atjaunot bērnu atmiņā stundā paveikto, radīt veiksmes situāciju.
Bērni pulcējas ap skolotāju.
Kam mēs šodien palīdzējām?
Vai varēji palīdzēt?
Ko jūs interesēja darīt?
Skolotāja uzslavē bērnus un stāsta, ka viņi varējuši izvēlēties pareizo “apģērbu” meža un dīķa iemītniekiem, jo viņi droši zina, ka dzīvnieku ķermeni klāj apmatojums, putnu ķermeni klāj spalvas. , un zivju ķermenis ir klāts ar zvīņām.
Nodarbība par elementāru vides jēdzienu veidošanu vidējās grupas bērniem "Ceļojums uz rudeni"
Nodarbības gaita
Skolotāja un bērni ienāk rudens lapām izrotātā zālēPa ceļu skrien mazas kājiņas
Un lielas kājas skrien pa ceļu.
Mazās kājiņas lēkā un lec pa taku,
Un lielas kājas seko ceļam."
Pedagogs:"Mūsu kājas ir paklausīgas, kur mēs ejam?"
Bērni:"Ejam meklēt rudeni."
Pedagogs:“Katram gadalaikam ir savas pazīmes. Tagad pārbaudīsim, vai tu zini rudens pazīmes, un tu uzminēsi.
"Lapas griežas gaisā,
Viņi klusi apguļas uz zāles.
Dārzs nomet lapas
Tas ir tikai... (lapu krišana)"
Pa debesīm peld mākonis.
Un virsū dārziem par birzi
Ir lietus auksts... (lietus)
Pedagogs:
"Tik daudz darba ir rudenim! Visas lapas vajag apzeltīt, neviena nav garām. Kādu krāsu izvēlējies rudens? Un kā krāsojāt?
To viņai palīdzēja burvju ota un mūzika. Pati ota mūzikas pavadībā dejoja no lapas uz lapu un visu apzeltīja. Kur melodija dzīvo?
(Bērni klausās... un šajā laikā tiek rādīti slaidi, kas parāda, kā rudens zīmē lapas)
Pedagogs:
Rudens ir noguris un aizmieg. Un vējš aizlidoja, paņēma krāsas un visu sajauca. Uz vienas lapas es izšļakstīju oranžu krāsu, bet uz šīs - sarkanu krāsu. Puiši, lūgsim, lai viņš vairs nav nerātns.
Bērni saka: "Vējš, vējš nav šalle,
Tu paņēmi krāsas, noliec!
Pedagogs:
Negribas atgriezt krāsas vēju. Viņš aicina mūs spēlēties ar viņu, jo viņam vienam ir garlaicīgi. Bērni, dejosim mūzikas pavadībā, izliekoties par lapām.
Bērni dejo pie P. I. Čaikovska skaņu celiņa "Oktobris" no albuma "Gadalaiki".
Skolotājs citē:
Ozola lapas, kļavu lapas,
Viņi kļūst dzelteni un klusi krīt.
Vējš tevi satver un iemet kaudzē,
Lapas klusi griežas.
Tas liek tev lidot un griezties,
Tā viņš spēlē un izklaidējas.
Lapas dejo savu apaļo deju,
Viņi atkal atgriezīsies tikai pēc gada.
Pedagogs:
Bet tad viņš laistīja spēcīgs lietus. Uz lapām krita ūdens lāses, un krāsa tecēja, visas krāsas sajaucās.
Ak, kāds skaistums!
Vārds:
Nominācija: Bērnudārzs, Metodoloģiskā attīstība, Projekta darbība, Vidējā grupa
Amats: pirmās kvalifikācijas kategorijas skolotājs
Darba vieta: Bērnudārzs "Nurlan"
Atrašanās vieta: Kazahstāna, Dienvidkazahstānas reģions, Šimkenta
Vecums. grupa: Vidējā grupa “Žuldyz”
Datums:
Izglītības jomas: “Izziņa”, “Komunikācija”, “Radošums”, “Sabiedrība”
nodaļa: Ekoloģijas pamati
Temats: Kukaiņi.
Mērķis: Paplašināt bērnu izpratni par kukaiņiem, parādīt to daudzveidību. Iepazīstināt ar uzbūvi, biotopu, pārvietošanās metodēm. Stiprināt spēju atrast līdzības un atšķirības. Attīstīt interesi par kukaiņu dzīvi. Attīstīt novērošanu, runāšanu, uzmanību, atmiņu. Veicināt gādīgu attieksmi pret kukaiņiem un dabu.
Divvalodu komponents: zhandikter - kukaiņi, kankyz - mārīte, kumyrska - skudra.
Vārdu krājuma darbs: kukaiņi
Tehnoloģiskais atbalsts: kukaiņu gleznas, rotaļlietas, puzles, radošie materiāli.
I. Organizatoriskais moments
II. Garīgā attieksme
Rīta aplis
Visi bērni sapulcējās aplī.
Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.
Cieši turēsim rokas
Un pasmaidīsim viens otram!
- Puiši, paskatieties, pie mums ir atnākuši ciemiņi, pasveicināsim viņus!
Bērni, kas stāv aplī, atkārto kustības pēc skolotāja
Bērni sveicina divās valodās
Pārsteiguma brīdis: kāds mums atstāja vēstuli mūsu dabas nostūrī.
Paskatīsimies, kas tur ir? Es atveru vēstuli, un tur ir mīklas.
Es veidoju mīklas:
1. Viņa lidoja pāri ziedam,
Un viņa savāca ziedputekšņus no zieda.
Viņa ir svītraina.
Un viņas vārds ir...
2. Mēs esam meža iemītnieki,
Gudri celtnieki.
No skujām ar visu komandu
Mēs būvējam māju zem egles.
3. Pārvietots pie zieda
Visas četras ziedlapiņas.
Es gribēju to noplēst -
Viņš pacēlās un aizlidoja.
4. Guļ uz lapām netālu no celiņa.
Tāpat kā antenas, ausis-ragi.
Vai līst lietus, vai ir pērkons, -
Krokainais nosegs māju!
5. Dzīvo tumšā stūrī,
Auž zīda pavedienu,
Viņš iezagās šeit
Būvēt jauna māja gatavojās.
— Labi darīts, viņi uzminēja visas mīklas.
Uzmanīgi apskatiet ilustrācijas un pastāstiet man, kā tās var nosaukt vienā vārdā?
Pa labi! Un tāpēc šodien mēs runāsim par kukaiņiem.
Pirkstu spēle"Zirneklis"
Dzejoļi par kukaiņiem
Bērni lasa dzejoļus
1. uzdevums: savienojiet kukaiņu ar augu (2 bērni izpilda uzdevumu)
2. uzdevums: Saliec puzles “Kukaiņi”. (2 bērni izpilda uzdevumu)
Viltīgi jautājumi
— Kukainis ar ragu?
— Bīstamākais kukainis?
Fiziskais vingrinājums "Sienāzis"
— Kamēr puiši pilda savus uzdevumus, paspēlēsimies
Viltīgi jautājumi
Bērni atbild uz jautājumiem un skatās atbildes uz ekrāna
— Es jums uzdošu jautājumus, un, ja atbildēsit pareizi, ekrānā parādīsies šis kukainis:
— Kas viņus sauc par “Saules bērniem”?
— Kukainis ar ragu?
— Bīstamākais kukainis?
- Kukainis, kas nes sev līdzi savu māju?
— Kukainis, kas paceļ par sevi smagāku kravu?
Didaktiskā spēle: “4 papildus”
Fiziskais vingrinājums "Sienāzis"
3. uzdevums: “Stāda mārīte uz papīra lapas"
Bērni strādā pie tāfeles. (Koks ar lapām, punktiņi uz lapām, cipari uz mārītēm, mārīte jāuzliek uz vēlamās lapas)
4. uzdevums: “Atrodi stropu bitei”
Vingrinājums "Tall Tales"
Vai skudra dzīvo stropā?
Vai tauriņš čivina?
Vai odi ķer putnus?
Vai zirneklis savāc nektāru no ziediem?
Vai muša auž tīklu?
Vai kamenes veido skudru pūzņus?
- Puiši, mēs esam daudz lasījuši pasakas par kukaiņiem, nosauciet tos.
— Puiši, arī mūsu bērni nolēma rakstīt pasakas, klausīsimies tajās.
Vai jums patika pasakas?
- Skaties ko skaistas amatniecības Mūsu bērni to darīja kopā ar saviem vecākiem.
Es iesaku jums izgatavot kukaiņus, izmantojot dažādas metodes un paņēmienus.
Radošs darbs
Sniedzu palīdzību amatnieku darināšanā
Nodarbības kopsavilkums
Relaksācija:
Skan mūzika
— Puiši, aizveriet acis un iedomājieties, ka esat mazas bitītes un lidojat no zieda uz ziedu.
– Vai jums patika mūsu stunda?
– Kas tev patika visvairāk?
— Puiši, sakiet, kas notiks, ja uz zemes pazudīs visi kukaiņi?
— Vai ir iespējams nogalināt kukaiņus?
Gaidāmais Rezultāts:
Zināt: struktūra, biotops, pārvietošanās metodes. virsraksti.
Ir: priekšstati par kukaiņiem, to daudzveidību, kukaiņu īpašībām un atšķirībām.
Būt spējīgam: rūpēties par kukaiņiem, atbildēt uz jautājumiem, iesaistīties sarunā.
Pedagogs: Popova I.V.
Metodists: Konyratbay Zh.M.